Výstavy

KAMENITÁ CESTA

Od 5. října do 19. listopadu 2021 patří výstavní síň Městského muzea v Kamenici nad Lipou obrazům žirovnického malíře-samouka Josefa Bouchala.
Autor, rodák z Českých Budějovic a původní profesí zedník, žije od svých dvaceti let v Žirovnici. Ve volném čase se věnuje opravám drobných sakrálních památek (jednu kapličku dokonce sám vystavěl) a je také autorem dvanácti obrazů pro jednotlivá zastavení křížové cesty v lese Budín. Se jménem Josefa Bouchala je však spojena také lokalita nazvaná Bouchalovy rybníčky. Nachází se v blízkosti silnice ze Žirovnice do Počátek a tvoří ji celkem čtyři kaskádové rybníčky napájené z jednoho pramene, propojené pěšinkami a můstky. Můžeme tu vidět řadu velmi zajímavých a krásných květin, drobných kamenných staveb, kterým dominuje jedna větší – zděná bašta ve tvaru rotundy. Místo má mimořádnou atmosféru a rozhodně stojí za návštěvu.   
Josef Bouchal se malování věnoval od raného mládí, intenzivně pak posledních přibližně deset let. Svá díla představil veřejnosti na výstavách v Žirovnici, Počátkách, Pacově, Pelhřimově, Ledči nad Sázavou nebo rodných Českých Budějovicích. V Kamenici nad Lipou vystavuje poprvé.

 


muzeum

Hlavní kategorie

Odkazy

adresa

Městské muzeum
v Kamenici nad Lipou
Náměstí Čs. armády 1
KAMENICE NAD LIPOU
394 70

Otevírací doba

květen - září:
úterý až neděle
10.00 - 17.00 hodin

duben a říjen:
sobota a neděle
10.00 - 17.00 hodin
úterý až pátek
10.00 - 15.00 hodin

listopad až březen
úterý až pátek
10.00 - 15.00 hodin

Partneři muzea

Město Kamenice nad Lipou

Ministerstva kultury ČR

Asociace muzeí a galerií České republiky


(c)Elive 2008