Výstavy

3D techniky Jaroslavy Chlupáčové a Jiřího Chlupáče, Akvarely Aleše Janů a Adama Krpálka

Na druhou polovinu prázdnin nachystalo muzeum pro své návštěvníky výstavu čtyř regionálních výtvarníků:

Jaroslava Chlupáčová
se narodila 6. června 1956, od dětství žije v Kamenici nad Lipou. Absolvovala Střední průmyslovou školu textilní v Jihlavě-Heleníně.
Již od dětství se zajímala o výtvarné umění, zvláště o kresbu a malbu. Po celou tuto dobu se věnuje také vlastní tvorbě. Začínala drobnými kresbami a miniaturami s přírodní tématikou, známé jsou její malované kamínky.
Další její tvorba se dá rozdělit do několika tvůrčích období:
„Obrázky pro duši“ zobrazení pocitů, nálad a duševního rozpoložení
„Podoby slunce“ plastické obrazy s přidanými přírodními prvky
„Mandaly trochu jinak“ mandaly v plastickém provedení
„Květy dekor“ dekorativní obrazy květin do interiéru
„Stopy podzimu“ obrazy s přírodní tématikou
„Asambláž“ 3D technika, prostorová obdoba koláže

Poslední dobou se zabývá vytvářením obrazů a také užitkových předmětů, jako jsou zápisníky, ART bloky, dárkové krabičky, kazety na šicí potřeby, stojánky na tužky a příbory technikou asambláže. Na plochu obrazu nebo předmětu jsou skládány různé komponenty, které jsou fixovány k podkladu a dále upravovány barvami a patinou do finální podoby. Na začátku 20. století tuto výtvarnou techniku vynalezli dadaisté.

Jiří Chlupáč
se narodil 16. srpna 1986 v Pelhřimově, žije v malé vesničce Vlčeves na Táborsku.
Všeuměl se spoustou zájmů a koníčků je vyučen v oboru autoelektrikář, maturita v technických povoláních na Střední škole obchodu, služeb a řemesel Tábor. Nyní je zaměstnán jako technik VSP Data.
Od roku 2018 se věnuje 3D tisku figurek a jejich následnému postprocesingu. Tisk z PLA, PETG, RESIN.

Další záliby:
tisk laserem – fotografie vypálené do dřevěné překližky nebo bílé dlaždice
pěstování masožravých rostlin – převážně rodu Nepenthes a jejich hybridů
chov leguánů zelených

Aleš Janů
se narodil 24. ledna 1987, žije v Kamenici nad Lipou, maturoval na Střední průmyslové škole strojní v Pelhřimově, nyní pracuje jako technik v automobilovém průmyslu.

„Jsem amatérský malíř. Akvarelovými barvami maluji teprve čtvrtý rok. Jako samouka mě mou nekončící cestou vpřed provází nejen nepřeberné množství kvalitních návodů a rad na internetu, ale hlavně mé neustálé selhávání a stupňující se nároky na sebe i na výsledné dílo. Mojí inspirací je především město a příroda. Rád maluji atmosférická panoramata, pouliční scenérie, venkovské krajiny nebo lesy. Přesto věřím, že jakýkoli předmět může být autentickým uměleckým dílem. Mojí vizí je vytvoření harmonie tvarů, barev a námětu s cílem vytvořit v očích diváků vzpomínku a pocit známosti. Celkově mě zajímá atmosféra v obraze.“

Adam Krpálek
se narodil 17. srpna 1991 v Pelhřimově. V současné době žije v Kamenici nad Lipou. Vystudoval střední školu TRIVIS Veřejně právní studia, vyšší odbornou školu TRIVIS Prevence kriminality a své vzdělání ukončil na vysoké škole UJAK Bezpečnostně právní studia. Nyní pracuje jako operátor CNC laserů.

„Malování se věnuji zhruba čtyři roky. Na začátku mé cesty byla náhoda, díky které se malování stalo mou vášní a zároveň prostředkem, který mi svým způsobem změnil vnímání světa. Jako samouk se věnuji především malbě akvarelem a mou inspirací je především krása přírody a světa kolem mne, kterou se snažím přenést do svých obrazů. V nich se pokouším klást velký důraz na světlo, hru stínů, atmosféru, harmonii barev a kompozici.“

 


muzeum

Hlavní kategorie

Odkazy

adresa

Městské muzeum
v Kamenici nad Lipou
Náměstí Čs. armády 1
KAMENICE NAD LIPOU
394 70

Otevírací doba

květen - září:
úterý až neděle
10.00 - 17.00 hodin

duben a říjen:
sobota a neděle
10.00 - 17.00 hodin
úterý až pátek
10.00 - 15.00 hodin

listopad až březen
úterý až pátek
10.00 - 15.00 hodin

Partneři muzea

Město Kamenice nad Lipou

Ministerstva kultury ČR

Asociace muzeí a galerií České republiky


(c)Elive 2008