Výstavy

TŘIKRÁT JINAK

Třikrát jinak se jmenuje výstava, která bude zahájena v sobotu 1. září 2018 v 15 hodin ve výstavní síni Městského muzea na zámku v Kamenici nad Lipou. Jedná se prezentaci obrazů tří žen-autorek Jaroslavy Plášilové Chlupáčové, Jaroslavy Šedové a Stanislavy Šebestové. Všechny již v minulosti vystavovaly nejen v muzeu, ale i ve zdejší Městské knihovně, společně však vystavují poprvé.
Jaroslava Plášilová Chlupáčová /JAPLACH/ žije od dětství v Kamenici nad Lipou. Od školních let se zajímá o kresbu a malbu a po celou tuto dobu až do současnosti se věnuje vlastní tvorbě, s níž se návštěvníci mohli seznámit na společných i samostatných nejen v Kamenici nad Lipou, ale po celé republice. Jaroslava Šedová rovněž žije v Kamenici nad Lipou. Malování ji vždy lákalo, ale pro nedostatek času se mu věnuje až posledních devět let. Ráda tvoří krajiny a květinové motivy akrylovými barvami. Nikoli poslední v řadě - Stanislava Šebestová v současné době žije a pracuje v nedaleké Včelničce. První zkušenosti s malováním sbírala na základní škole. Velice obdivuje olejomalbu, líbí se jí její charakter a jedinečnost. Převážně se zaměřuje na malování zátiší a krajinek olejovými barvami. Výstava potrvá do 30. září a všechny autorky, spolu s organizátory, se těší na vaši návštěvu.

 

AUTOGRAMY ZE SBÍRKY MARKA CHRAMOSTY

Městské muzeum v Kamenici nad Lipou připravilo na červen tohoto roku další výstavu z volného cyklu Jen tak si sbírám.
Tentokrát se jedná o kamenického sběratele Marka Chramostu a jeho sbírku autogramů, která aktuálně čítá více než 1.700 kusů. Nalezneme v ní podepsané fotografie, plakáty, knihy, ale také CD nebo míče. Prvním exemplářem sbírky byl autogram písničkáře Josefa Fouska.
Pan Chramosta buduje svou sbírku již více než 10 let. Přírůstky podle svých slov nejčastěji získává korespondencí s nejrůznějšími osobnostmi či výměnou s dalšími sběrateli.

Vernisáž v sobotu 2. června 2018 v 15 hodin na zámkku. Výstava potrvá do 1. července 2018.

Autogramy 


muzeum

Hlavní kategorie

Odkazy

adresa

Městské muzeum
v Kamenici nad Lipou
Náměstí Čs. armády 1
KAMENICE NAD LIPOU
394 70

Otevírací doba

květen - září:
úterý až neděle
10.00 - 17.00 hodin

duben a říjen:
sobota a neděle
10.00 - 17.00 hodin
úterý až pátek
10.00 - 15.00 hodin

listopad až březen
úterý až pátek
10.00 - 15.00 hodin

Partneři muzea

Město Kamenice nad Lipou

Ministerstva kultury ČR

Asociace muzeí a galerií České republiky


(c)Elive 2008