Výstavy

TŘIKRÁT JINAK podruhé

TŘIKRÁT JINAK podruhé se jmenuje výstava, kterou můžete v srpnu shlédnout ve výstavní síni Městského muzea na zámku v Kamenici nad Lipou. Představuje obrazy tří žen-autorek Jaroslavy Plášilové Chlupáčové, Jaroslavy Šedové a Stanislavy Šebestové. Jedná se, jak název napovídá, o jejich druhou společnou výstavu v kamenickém muzeu. První se uskutečnila před třemi lety.
Jaroslava Plášilová Chlupáčová /JAPLACH/ žije od dětství v Kamenici nad Lipou. Od školních let se zajímá o kresbu a malbu a po celou tuto dobu až do současnosti se věnuje vlastní tvorbě, s níž se návštěvníci mohli seznámit na společných i samostatných výstavách nejen v Kamenici nad Lipou, ale po celé republice. Jaroslava Šedová rovněž žije v Kamenici nad Lipou. Malování ji vždy lákalo, ale pro nedostatek času se mu věnuje až posledních devět let. Ráda tvoří krajiny a květinové motivy akrylovými barvami. Nikoli poslední v řadě - Stanislava Šebestová v současné době žije a pracuje v nedaleké Včelničce. První zkušenosti s malováním sbírala na základní škole. Velice obdivuje olejomalbu, líbí se jí její charakter a jedinečnost. Převážně se zaměřuje na malování zátiší a krajinek olejovými barvami. Výstava bude zahájena 31. července v 15 hodin vernisáží, na které vystoupí Kateřina a Kristýna Míchalovy, a potrvá do 31. srpna. Všechny autorky, spolu s organizátory, se těší na vaši návštěvu.
 

Václav Lendr - legionář a muzikant

Výstava je poctou významné osobnosti historie kamenické kultury a zároveň připomínkou 130. výročí narození, jehož oslavu v loňském roce znemožnila nepříznivá epidemiologická situace. Václav Lendr byl všestranným člověkem: bojoval v řadách ruských legií, ale především se zapsal do kulturní historie svého města. Spoluzakládal symfonický orchestr, jako člen smyčcového kvarteta byl u zrodu komorní hudby, později se podílel na obnovení pěveckého sboru Lípa. Dlouhá léta působil v místním hasičském sboru a více než dvacet zastával funkci kapelníka hasičské hudby. Věnoval se také historii hudby, kterou zmapoval ve své strojopisné práci a zároveň i formou výstavy.
V sobotu 24. července v 15 hodin se ve výstavní síni uskuteční setkání s vnučkou Václava Lendra paní Naďou Pospíšilovou, která léta pečuje o jeho odkaz a díky níž jsme výstavu mohli uskutečnit. Výstava potrvá do 29. července.

muzeum

Hlavní kategorie

Odkazy

adresa

Městské muzeum
v Kamenici nad Lipou
Náměstí Čs. armády 1
KAMENICE NAD LIPOU
394 70

Otevírací doba

květen - září:
úterý až neděle
10.00 - 17.00 hodin

duben a říjen:
sobota a neděle
10.00 - 17.00 hodin
úterý až pátek
10.00 - 15.00 hodin

listopad až březen
úterý až pátek
10.00 - 15.00 hodin

Partneři muzea

Město Kamenice nad Lipou

Ministerstva kultury ČR

Asociace muzeí a galerií České republiky


(c)Elive 2008